Hetzelfde maar dan anders?
Soms lukt het niet om samen met ouders een veiligheidsplan te maken. Ze blijven benoemen dat het allemaal niet nodig is omdat zij niets verkeerd gedaan hebben. Er is volgens hen sprake van een misverstand.
En jij hebt een zorgmelding van een arts of iemand anders waarin staat dat het kind verwondingen heeft waarbij er aanleiding is om te vermoeden dat er sprake is van toegebracht letsel. Onderzoek geeft geen uitsluitsel over wat er gebeurd is.
Hoe kom je dan toch verder? Want niks doen is geen optie en samen een veiligheidsplan maken lukt (nog) niet.
Voor deze situaties hebben Susie Essex en haar collega’s het Simular-but-different Roleplay ontwikkeld. Een geweldig waardevolle werkwijze voor situaties van betwiste kindermishandeling.
Wil je hier meer over weten luister dan naar deze podcast waarin Summer Koster in gesprek gaat met Margreet Timmer over haar ervaring met dit rollenspel.
Veel luister plezier!
Beilerstraat 26
9401 PL Assen
085 – 080 59 06
info@timmconsultancy.nl
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief.
De training over lesgeven aan getraumatiseerde kinderen – Traumasensitief onderwijs – biedt alle onderwijsprofessionals volop kennis en handvatten over de impact van trauma op kinderen. Zo kunnen zij getraumatiseerde kinderen helpen zich optimaal te ontwikkelen.
We kunnen zo met elkaar een groot verschil maken in het leven van getraumatiseerde kinderen. Terwijl we daarnaast zelf minder snel uitgeput raken
Maar hoe kun je dat als onderwijsprofessional nou herkennen? Hoe kun jij zorgdragen voor traumasensitief onderwijs? Waaraan merk je dat een kind ingrijpende ervaringen heeft meegemaakt? En hoe ga je daarover in gesprek? Allemaal belangrijke vragen die tijdens de training aan bod komen.